Pitopalvelu

Yksityistilaisuuksien tarjoiluista (kuten häistä, hautajaisista tms.) vastaavat pääsääntöisesti pitopalveluyritykset, jotka esitellään tällä sivulla.

Tilaisuuden järjestäjä voi sopia kahvi- ja ruokatarjoilusta itsenäisesti näiden yrittäjien kanssa.

Asiakkaalla on mahdollisuus käyttää myös muita pitopalveluita tai hoitaa tarjoilunsa itse, jolloin tarjoilusta vastaavalla henkilöllä tulee olla hygieniapassi suoritettuna.

Tässä tapauksessa lähetä sivun alareunassa olevalla lomakkeella (HUOM! lomake on pois käytöstä 4.-8.3.2024) tiedot keittiön vastuuhenkilöstä ja perehdy huolellisesti ohjeisiin:

Ohjeita tarjoilun järjestämisestä ja keittiön siivouksesta.

Tarvittaessa lisätietoja: ruokapalvelupäällikkö Heli Laitinen, puh. 050 342 6331, heli.laitinen@evl.fi


Oulun seurakuntayhtymässä toimiluvan saaneet pitopalveluyrittäjät

Huom! Mahdollisimman yksityiskohtaiset tarjoukset voi pyytää useammalta yrittäjältä. Asiakas ja yrittäjä tekevät tarjoilusopimuksen keskenään. On myös mahdollista sopia tarjoilusta muidenkin kuin listassa näkyvien pitopalveluyrittäjien kanssa. Tällöin tulee ottaa yhteyttä seurakuntayhtymän ruokapalvelupäällikkö Heli Laitiseen, puh. 050 342 6331, heli.laitinen@evl.fi.

Cafe Smile Ky
Marita Seppälä, 050 341 8333, marita@pitopalvelusmile.fi

Pitopalvelu Taina Häkkilä
Taina Häkkilä, 040 575 7192, hakkilataina@gmail.com

Pitojen Helmi Ky
Anne Kiljo-Pietilä, 0400 582 474, anne.kiljo-pietila@pitojenhelmi.fi 

Pitokamu
050 3138881, pitokamu@pitokamu.fi

Pitopalvelu Patarouva Ky
Kaisa Pietilä, 0405342876 ja Irma Pietilä, 040 583 5370, pitopalvelu.patarouva@gmail.com

Pitopalvelu Suvi
Päivikki Mömmö, 0500 343 638, pitopalvelusuvi@gmail.com

Pitopalvelu Timonen
Kati Timonen, 045 2780577, pitopalvelu.timonen@gmail.com

Pitopata
Marjatta Ojala, 0400 950 263, marjatta.ojala@pitopata.fi

Ravintola Perla
0400 299820, info@ravintolaperla.fi

Siruka Eräpalvelut Ky
Sirpa Runtti, p. 0400 776 560, sirpa@siruka.fi

Tiedot keittiön vastuuhenkilöstä