Johtokunnat

Yhteinen kirkkovaltuusto asetti 12.2.2019 kokouksessaan johtokunnat vuosiksi 2019 – 2020 (puheenjohtaja, jäsenet ja henkilökohtaiset varajäsenet).

 

Arvioinnin ja hallinnon johtokunta

 

 

KATSE Ilkka Yliniemi, pj,  Tuira                        varajäsen Hannu Kuparinen Oulujoki

KPP Sanna Rehu, Haukipudas                          varajäsen Pekka Kujala Haukipudas

ESLI Marja-Liisa Karttunen, Tkko                     varajäsen Teija Salmi Tuira

TS Sirkka-Liisa Myllylä, Tkko                             varajäsen Kirsti Fiskaali Tuira

ESLI Hannu Liljamo, Haukipudas                     varajäsen Veijo Väänänen Kiiminki

KPP Antti Korkiakoski, Oulunsalo                    varajäsen Pekka Tahkola Oulunsalo

KATSE Hannu Tarvas, Oulujoki                         varajäsen Marja Miettunen  Karjasilta

 

YKN:n edustaja Eero Hyytinen KKP, varalla Lauri Koukkari

 

Hautaustoimen johtokunta

 

 

TS Pertti af Hällström,  pj,  Tuira                     varajäsen Antti Holma  Haukipudas

ESLI Mauno Sipola, Haukipudas                      varajäsen Mika Alila   Oulujoki

KPP Leena Ruonakangas, Kiiminki                   varajäsen Timo Heikkilä Tuira

KATSE Terttu Isohookana, Haukipudas          varajäsen Seija Torvela Haukipudas

KPP Mirja Savolainen, Tkko                              varajäsen Kaisu Kortesalmi Kiiminki

ESLI Ada Vesenterä, Oulujoki                           varajäsen Jarmo Komulainen Tuira

ESLI Arto Kouri, Kiiminki                                   varajäsen Mervi Lepojärvi  Karjasilta

 

YKN:n edustaja Lyly Rajala KATSE, varalla Juha Hänninen

 

Johtokuntaan kutsutaan pysyväksi asiantuntijaksi Kaarina Niskala.

 

Kiinteistötoimen johtokunta

 

 

KPP Jari Heikkilä, pj , Tuira                                varajäsen Matti Lääkkö  Oulunsalo

ESLI  Esa Kauppi, Oulujoki                                 varajäsen Marko Saxholm   Oulunsalo

KATSE Suvi Helanen, Oulunsalo                       varajäsen Elina Saine  Tuira

KPP Kyösti Asikainen, Karjasilta                       varajäsen Pauliina Haukipuro Tuira

ESLI Leena Kuha, Karjasilta                               varajäsen Liisa Lahti Karjasilta

KATSE Jarmo Husso, Tkko                                 varajäsen Jari Laru Kiiminki

KPP Inkeri Aitto-Oja  Haukipudas                 varajäsen Antti Berg Kiiminki

 

YKN:n edustaja Mikko Raudaskoski ESLI, varalla Tuula Okkonen

 

Kiinteistötoimen johtokunnan jäsen tai varajäsen, Tweb-portaaliin pääset tästä linkistä.

 

Seurakuntatyön erityispalvelujen johtokunta

 

 

ESLI *Marjo Kemppainen, pj*, Tkko               varajäsen Mervi Lepojärvi   Karjasilta

KPP Juhani Pitkälä, Tkko                                   varajäsen Anna-Maria Raatikainen Tkko

TS Sisko Kuumola-Liimatta, Karjasilta             varajäsen Martti Hannula Karjasilta

KATSE Kaarina Pajulampi, Oulujoki                 varajäsen Pirjo Bastman Oulujoki

ESLI Roy Matsson, Tuira                                   varajäsen Hannu Rahikainen Tkko

KPP Hannele Kurkela, Oulunsalo                    varajäsen Päivi Tuomivaara  Karjasilta

KATSE Kalle Pyky, Kiiminki                                varajäsen Mikko Jämsä  Oulujoki

 

YKN:n edustaja Soili Kallio-Pulkkinen TS, varalla Eeva Pouke

 

Viestinnän asiantuntijatyöryhmä

 

Jäsenet:

Minna Akimo
Taru Pulkkinen
Lyly Rajala
Mikko Salmi
Hannu Tarvas
Harriet Urponen

 

Puheenjohtaja: viestintäjohtaja Sakari Korpi
Sihteeri: tiedottaja Mervi Päivärinta