Pitopalvelu

Yksityistilaisuuksien tarjoiluista (kuten häistä, hautajaisista tms.) vastaavat pääsääntöisesti pitopalveluyritykset, jotka esitellään tällä sivulla.

Tilaisuuden järjestäjä voi sopia kahvi- ja ruokatarjoilusta itsenäisesti näiden yrittäjien kanssa.

Asiakkaalla on mahdollisuus käyttää myös muita pitopalveluita tai hoitaa tarjoilunsa itse, jolloin tarjoilusta vastaavalla henkilöllä tulee olla hygieniapassi suoritettuna.
Tässä tapauksessa lähetä sivun alareunassa olevalla lomakkeella tiedot keittiön vastuuhenkilöstä ja perehdy huolellisesti alla oleviin ohjeisiin.

Ohjeita tarjoilun järjestämisestä ja keittiön siivouksesta.

Tarvittaessa lisätietoja: pääemäntä Heli Laitinen, puh. 050 342 6331, heli.laitinen@evl.fi


Huom! 
Mahdollisimman yksityiskohtaiset
tarjoukset voi pyytää useammalta yrittäjältä. Asiakas ja yrittäjä tekevät
tarjoilusopimuksen 
keskenään. On myös mahdollista sopia 
tarjoilusta muidenkin kuin listassa näkyvien pitopalveluyrittäjien kanssa. 
Tällöin tulee ottaa yhteyttä seurakuntayhtymän
pääemäntä Heli Laitiseen, 
puh. 050 342 6331, heli.laitinen@evl.fi

OULUN SEURAKUNTAYHTYMÄSSÄ TOIMILUVAN SAANEET PITOPALVELUYRITTÄJÄT

Cafe Smile Ky
Marita Seppälä, 050 341 8333, marita@pitopalvelusmile.fi

Hyvällä sydämellä
Anu Kainulainen, 040 5486523, kainulainen.anu@gmail.com

Pitopalvelu Taina Häkkilä
Taina Häkkilä, 040 575 7192, hakkilataina@gmail.com

Pito- ja muonituspalvelu Kivelän Tila T:mi
Henna Parkkinen, Ylikiiminki,
040 5804619, henna.parkkinen@windowslive.com

Pitojen Helmi Ky
Anne Kiljo-Pietilä, 0400 582 474, anne.kiljo-pietila@pitojenhelmi.fi 

Pitokamu
050 3138881, pitokamu@pitokamu.fi

Pitopalvelu Patarouva Ky
Kaisa Pietilä, 0405342876 ja Irma Pietilä, 040 583 5370, pitopalvelu.patarouva@gmail.com

Pitopalvelu Suvi
Päivikki Mömmö, 0500 343 638, suvi.mommo@luukku.com

Pitopalvelu Timonen
Kati Timonen, 045 2780577, pitopalvelu.timonen@gmail.com

Pitopata
Marjatta Ojala, 0400 950 263, marjatta.ojala@pitopata.fi

Ravintola Perla
0400 299820, info@ravintolaperla.fi
 

(Sivu päivitetty 5.8.2020)

Tiedot keittiön vastuuhenkilöstä