Kysy lisää seurakuntavaaleista

  • tiedottaja.oulu@evl.fi
  • tähän sähköpostiin voi lähettää kysymyksiä mihin tahansa Oulun seurakuntavaaleihin liittyvistä kysymyksistä koko vaalivuoden ajan.

Yhteystiedot seurakunnittain

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@evl.fi

Oulun tuomiokirkkoseurakunta

kirkkoherra Satu Saarinen, p. 040 556 7840

Oulun tuomiokirkkoseurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Teuvo Laurinolli, p. 040 7353 746 / teuvo.laurinolli@gmail.com

sihteeri Jouko Lankinen, p. 044 316 1577 / jouko.lankinen@evl.fi

 

Haukiputaan seurakunta

kirkkoherra Jaakko Tuisku, p. 044 788 1316

Haukiputaan seurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Jaakko Tuisku, p. 044 788 1316 / jaakko.tuisku@evl.fi

sihteeri Hanna Hautala, p. 08 547 1185 / hanna.hautala@evl.fi

Karjasillan seurakunta

kirkkoherra Juhani Lavanko, p. 040 548 0704

Karjasillan seurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Pekka Mustakallio, p. 045 139 3478 / pekka.mustakallio@evl.fi

sihteeri Birgitta Mäkelä, p. 044 3161 408 / birgitta.makela@evl.fi

sihteeri Pia Viitanen, p. 044 3161 407 / pia.viitanen@evl.fi

Kiimingin seurakunta

kirkkoherra Pauli Niemelä, p. 040 579 3246

Kiimingin seurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Pauli Niemelä, p. 040 579 3246 / pauli.niemela@evl.fi

vaalilautakunnan sihteeri, Soili af Hällström, p. 040 576 2178 / soili.afhallstrom@evl.fi

Oulujoen seurakunta

kirkkoherra Ilkka Mäkinen, p. 050 433 4095

Oulujoen seurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Reijo Sallinen, 040 5543 912 / reijo.i.sallinen@gmail.com

sihteeri Antti Leskelä, p. 040 5747 154 / antti.leskela@evl.fi

Oulunsalon seurakunta

kirkkoherra Petri Satomaa, p. 040 574 7168

Oulunsalon seurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Ilkka Saarenpää, isaarenpaa@gmail.com

sihteeri Iida Glumoff, iida.glumoff@evl.fi

 

Tuiran seurakunta

kirkkoherra Niilo Pesonen, p. 044 316 1584

Tuiran seurakunnan vaalilautakunta:

puheenjohtaja Reijo Niemelä, p. 050 359 8456 / reijo.niemela@dnainternet.net

sihteerit:
Lauri Kujala, p. 040 541 1922 / lauri.kujala@evl.fi

Maritta Ojala, p. 08 531 4600 / maritta.ojala@evl.fi

Kirkon yhteiset vaalisivut

www.seurakuntavaalit.fi