Hintan ja Korvensuoran alue

 

Hintan seurakuntatalo

Hintantie 89
Kesäaikana ei ole jumalanpalveluksia Hintassa.
 
 
 
 
 
Herra varjelee kaikki sinun askeeleesi, sinun lähtösi ja tulosi, nyt ja aina Ps. 121
Kuva Pentti Tepsa
 
 

Hintan seurakuntatalon viikkotoimintaa

 

Kirkkoherranvirasto

Oulujoen kirkkoherranvirasto on auki arkisin klo 9-16.

08 5313 500 oulujoenseurakunta@evl.fi

 

Päivystävä pappi

tavattavissa kesäaikana 1.6.-30.8. ma,ti,ke klo 9-11, talviaikana ma-to klo 10-14.

044 7883 990

 

Alakoululaisten tyttöjen ja poikien kerhot  

Lisätietoja antaa Sanna Nissinen 040 718 6925 sanna.nissinen@evl.fi

Lisää Oulujoen kerhoista:

http://www.oulunseurakunnat.fi/oulujoen-koululaisten-kerhot

 

Kuorotoiminta lapsille ja nuorille

Lapsikuoro Mido ja nuorisokuoro aCorde harjoittelevat torstaisin klo 18 alkaen. Lisätietoja antaa Anna Haanpää-Vesenterä 044 3161651, haave.anna@gmail.com

 

Eläkeläisten kerhot

Eläkeläisten kerho maanantaisin klo 13.  
Lisätietoja antaa Anna-Maija Sälkiö 040 515 7601
 

Laulukerho

Yhteislauluja pianon säestyksellä.

Lisätietoja antavat Anna-Maija Sälkiö 040 515 7601 ja Sanna Leppäniemi 040 740 0511

 

Nuorten toiminta Hintassa

Nuorten avoimet ovet (avarit)

joka keskiviikko ja perjantai klo 18-21, nuorten kellari.
 
Lisätietoja antaa nuorisotyönohjaaja Jouni "Jone" Heikineheimo 040 737 9643.

 

Nuorten yökahvilat

Perjantai-iltaisin klo 19-23 noin kerran kuussa, nuorten kellari.

Lisätietoja yökahviloista antaa nuorisotyönohjaaja Jouni "Jone" Heikineheimo 040 737 9643.

 

Cinemamiitti

Sinulle, joka haluat päästä pintaa syvemmälle. Perjantai-iltaisin klo 18-21 Hintan seurakuntasali.

Lisätietoja cinemamiitistä antaa nuorisotyönohjaaja Sari Meriläinen 040 558 32 93.

 

Isoskoulutus

Lisätietoja antaa Pekka Leskinen 044 316 1451

Katso myös nuorisotyön ajankohtaiset ilmoitukset facebook-sivulla Oulujoen ikinuoret.

 

Diakoniatyöntekijän vastaanottoaika, 2. kerros

Diakoniatyöntekijän vastaanottoaika:
Ajanvaraus taloudellisissa asioissa puhelimitse maanantaina klo 9-11, 040 703 3690.

Vastaanotto muissa asioissa sopimuksen mukaan ottamalla yhteys diakoniatyöntekijä Anna-Maija Sälkiöön 040 515 7601

Hintan perhekerho

maanantaisin klo 9.30-11. Perhekerhot ovat kesätauolla.

Lisätietoja antaa  Anu Suomalainen 040 588 1543

 

Hintan iltaperhekahvila

Yhdessäoloa, leikkiä ja liikkumista. Maksuton iltapala. Kerran kuukaudessa keskiviikkoiltaisin klo 18-20:

Lisätietoja antaa Anu Suomalainen 040 588 1543

Iltaperhekahvilaa ei ole kesäaikaan.

 

Hintan pikkukoulu ja iltapäiväkerho

Lisätietoja antaa Maaret Sulkala 044 316 1654

 

Huonesuon seurakuntakoti

Leväsuontie 19
 

Huonesuon säännöllinen viikkotoiminta

Alakoululaisten tyttöjen ja poikien kerhot  

Seurakunnan kerhot ovat alkaneet.  Lisätietoja antaa Sanna Nissinen 040 718 6925 sanna.nissinen@evl.fi

Lisää Oulujoen kerhoista:

http://www.oulunseurakunnat.fi/oulujoen-koululaisten-kerhot

Huonesuon seurakuntakerho

Torstaisin klo 10-11.30

Lisätietoja antaa Ulla-Maija Ruotsalainen 040 574 7097

 

Diakoniatyöntekijän vastaanottoaika

Ajanvaraus taloudellisissa asioissa puhelimitsi maanantaina klo 9-11, puh. 040 703 3690.
Muissa asioissa sopimuksen mukaan ottamalla yhteys diakoniatyöntekijä Ulla-Maija Ruotsalaiseen 040 574 7097
 

Alueen työntekijät

Ilkka Mäkinen, pappi, 050 433 4095, ilkka.makinen@evl.fi

Anna-Maria Veijo, pappi, 040 192 6797, anna-maria.veijo@evl.fi

Sanna Leppäniemi, kanttori, 040 740 0511, sanna.leppaniemi@evl.fi

Anna-Maija Sälkiö, Hintan alueen diakoniatyöntekijä, 040 515 7601, anna-maija.salkio@evl.fi

Ulla-Maija Ruotsalainen, Korvensuoran alueen diakoniatyöntekijä, 040 574 7097, ulla-maija.ruotsalainen@evl.fi

Jouni Heikinheimo, nuorisotyöntekijä, 040 737 9643, jouni.heikinheimo@evl.fi

Maaret Sulkala, lapsityönohjaaja, 044 3161654, maaret.sulkala@evl.fi

Anu Suomalainen, lapsi- ja perhetyön sihteerin sijainen, 040 588 1543, anu.suomalainen@evl.fi

Merja Ojala, lastenohjaaja, Hintta, merja.ojala@evl.fi

Päivi Ikäheimo, lastenohjaaja, Hintta, paivi.ikaheimo@evl.fi

Kaija Mikola, lastenohjaaja, Hintta, kaija.mikola@evl.fi