Hintan ja Korvensuoran alue

 

Hintan seurakuntatalo

Hintantie 89
Kesäaikana ei ole jumalanpalveluksia Hintassa.
 
Seuraava jumalanpalvelus Hintassa on 3.9. klo 12.
Toimittaa Antti Leskelä, kanttori Sanna Leppäniemi
 
 
Herra varjelee kaikki sinun askeeleesi, sinun lähtösi ja tulosi, nyt ja aina Ps. 121
Kuva Pentti Tepsa
 
 

Hintan seurakuntatalon viikkotoimintaa

 

Kirkkoherranvirasto

Oulujoen kirkkoherranvirasto on auki arkisin klo 9-16.

08 5313 500 oulujoenseurakunta@evl.fi

 

Päivystävä pappi

tavattavissa kesäaikana 1.6.-30.8. ma,ti,ke klo 9-11, talviaikana ma-to klo 10-14.

044 7883 990

 

Alakoululaisten tyttöjen ja poikien kerhot  

Lisätietoja antaa Sanna Nissinen 040 718 6925 sanna.nissinen@evl.fi

Kerhot alkavat jälleen syyskuun alussa

> Lisää Oulujoen kerhoista

 

Kuorotoiminta lapsille ja nuorille

Kuorotoiminta alkaa jälleen syyskuussa

Lapsikuoro Mido ja nuorisokuoro aCorde harjoittelevat torstaisin klo 18 alkaen. Lisätietoja antaa Anna Haanpää-Vesenterä 044 3161651, haave.anna@gmail.com

 

Eläkeläisten kerhot

Seurakunnan kerhotoiminta alkaa jälleen syyskuussa

Eläkeläisten kerho maanantaisin klo 13.  
Lisätietoja antaa Anna-Maija Sälkiö 040 515 7601
 

Laulukerho

Yhteislauluja pianon säestyksellä.

Lisätietoja antavat Anna-Maija Sälkiö 040 515 7601 ja Sanna Leppäniemi 040 740 0511

 

Nuorten toiminta Hintassa

Hintan perjantai-illat

Paikka nuorten kellari
14.7. avoimet ovet (avarit)  klo 18-21
21.7. yökahvila klo 18-23
28.7. yökahvila klo 18-23
4.8. yökahvila klo 18-23
11.8. yökahvila klo 18-23
18.8. Tuu Tsekkaan - tilaisuus klo 18 alkaen.
 
Lisätietoja antaa nuorisotyönohjaaja Jouni "Jone" Heikinheimo 040 737 9643

 

Isoskoulutus

Ilmoittautuminen Oulujoen nuorten syyskauden toiminnan avaustilaisuudessa, Tuu Tsekkaan -tilaisuudessa, Hintan seurakuntatalolla pe 18.8. klo 18 alkaen.   

Lisätietoja antaa Pekka Leskinen 044 316 1451

Katso myös nuorisotyön ajankohtaiset ilmoitukset facebook-sivulla Oulujoen ikinuoret.

 

Diakoniatyöntekijän vastaanottoaika, 2. kerros

Diakoniatyöntekijän vastaanottoaika:
Ajanvaraus taloudellisissa asioissa puhelimitse maanantaina klo 9-11, 040 703 3690.

Vastaanotto muissa asioissa sopimuksen mukaan ottamalla yhteys diakoniatyöntekijä Anna-Maija Sälkiöön 040 515 7601

Hintan perhekerho

maanantaisin klo 9.30-11. Perhekerhot ovat kesätauolla.

Lisätietoja antaa  Anu Suomalainen 040 588 1543

 

Hintan iltaperhekahvila

Yhdessäoloa, leikkiä ja liikkumista. Maksuton iltapala. Kerran kuukaudessa keskiviikkoiltaisin klo 18-20:

Lisätietoja antaa Anu Suomalainen 040 588 1543

Iltaperhekahvilaa ei ole kesäaikaan.

 

Hintan pikkukoulu ja iltapäiväkerho

Lisätietoja antaa Maaret Sulkala 044 316 1654

 

Huonesuon seurakuntakoti

Leväsuontie 19
 

Huonesuon säännöllinen viikkotoiminta

Alakoululaisten tyttöjen ja poikien kerhot  

Seurakunnan kerhot ovat kesätauolla. Kerhotoiminta alkaa jälleen syyskuussa.

 Lisätietoja antaa Sanna Nissinen 040 718 6925 sanna.nissinen@evl.fi

> Katso lisäää Oulujoen kerhoista

 

Huonesuon seurakuntakerho

Seurakunnan kerhotoiminta alkaa syyskuussa

Torstaisin klo 10-11.30

Lisätietoja antaa Ulla-Maija Ruotsalainen 040 574 7097

 

Diakoniatyöntekijän vastaanottoaika

Ajanvaraus taloudellisissa asioissa puhelimitsi maanantaina klo 9-11, puh. 040 703 3690.
Muissa asioissa sopimuksen mukaan ottamalla yhteys diakoniatyöntekijä Ulla-Maija Ruotsalaiseen 040 574 7097
 

Alueen työntekijät

Ilkka Mäkinen, pappi, 050 433 4095, ilkka.makinen@evl.fi

Anna-Maria Veijo, pappi, 040 192 6797, anna-maria.veijo@evl.fi

Sanna Leppäniemi, kanttori, 040 740 0511, sanna.leppaniemi@evl.fi

Anna-Maija Sälkiö, Hintan alueen diakoniatyöntekijä, 040 515 7601, anna-maija.salkio@evl.fi

Ulla-Maija Ruotsalainen, Korvensuoran alueen diakoniatyöntekijä, 040 574 7097, ulla-maija.ruotsalainen@evl.fi

Jouni Heikinheimo, nuorisotyöntekijä, 040 737 9643, jouni.heikinheimo@evl.fi

Maaret Sulkala, lapsityönohjaaja, 044 3161654, maaret.sulkala@evl.fi

Anu Suomalainen, lapsi- ja perhetyön sihteerin sijainen, 040 588 1543, anu.suomalainen@evl.fi

Merja Ojala, lastenohjaaja, Hintta, merja.ojala@evl.fi

Päivi Ikäheimo, lastenohjaaja, Hintta, paivi.ikaheimo@evl.fi

Kaija Mikola, lastenohjaaja, Hintta, kaija.mikola@evl.fi