Jumalanpalvelus

Pyhäaamuisin Haukiputaan kirkon kellot kutsuvat alueen ihmiset jumalanpalvelukseen. Jumalanpalveluksissa Haukiputaan kirkko täyttyy eri-ikäisistä seurakuntalaisista.

Jumalanpalvelusryhmät

Seurakunnassamme toimii 10 jumalanpalvelusryhmää. Tule sinäkin mukaan, voit tulla lukemaan tekstejä, kantamaan kolehtia, keittämään kirkkokahveja, tai tuomaan muita lahjojasi seurakunnan käyttöön!  Kukin ryhmä suunnittelee jumalanpalveluksen yhdessä vuorossa olevan papin kanssa. Voit olla suoraan yhteydessä ryhmien yhteyshenkilöihin tai Jaakko Tuiskuun, 0447881316, jaakko.tuisku@evl.fi

Paula Marjamaa

0442577108

marjamaa.paula@gmail.com

Lilli Soronen

0400684323

lilja.soronen@gmail.com

Marja Manninen

0408481518

mrj.manninen@gmail.com

Pekka Takkula

0503776068

pekka.takkula@gmail.com

Irja Lahdensivu

0440544011

irja.lahdensivu@gmail.com

Irma Krankka

0503778094

Irma_krankka@hotmail.com

Mari Koukkari

0407250385

mari.koukkari@eduouka.fi

Antti Holma

0504411235

antti.holma@outlook.com

Terttu Isohookana

0408320865

terttu.isohookana@gmail.com

Satu Pesonen

0440554844

pesonensatu@suomi24.fi

 

Messu Haukiputaan kirkossa
Messu Haukiputaan kirkossa

Ota yhteyttä

Jaakko Tuisku
Kirkkoherra
Haukiputaan seurakunta
Kirkkotie 10
90830 Haukipudas